קישורים

ממשלת ישראל החליטה להכניס לתחומי מדינתנו צפופת האוכלוסין, 16 אסדות גז בין חוף דור לנתניה- אזור תעשייה ימי- במרחק כ- 7 ק"מ מהחוף ואת הקונדנסט אשר מופרד מהגז הטבעי, כך לסכן את בריאותם וביטחונם של מאות אלפי תושבים ולהרוס את החופים לדורות.
הקונדנסט הוא סוג של נפט, חומר נפיץ ורעיל ביותר , המשמש כחומר גלם לתעשייה פטרוכימית המקודמת ללא ידיעת הציבור באזורנו – מפרץ חיפה 2 ליד הבתים שלנו. הוא מכיל כמות גבוהה של בנזן הידוע כמסרטן ובתהליך הפרדתו מהגז ובעת אחסונו והטיפול בו בבתי הזיקוק- משתחררים לחלל האויר חלקיקים אשר עלולים לגרום מחלות קשות.
עלינו לצאת עכשיו ולהגן על בתינו. אומרים כן לגז הטבעי! לא לקונדנסט! לא להרס החופים!

מטרת הפורום היא הגנה על איכות הסביבה בזכרון יעקב. 

הפורום יפעל נגד זיהום אוויר, מים וקרקע, מטרדי רעש, יתושים וכל נושא סביבתי אשר משפיע לרעה על איכות הסביבה בזכרון יעקב. 

הפורום תומך באכיפת החוק למניעת עישון במקומות ציבוריים בזכרון יעקב.

שבע שנים לאחר אסון דליפת הנפט במפרץ מקסיקו,
פחות משלוש שנים לאחר דליפת הנפט מקו קצא"א בשמורת עברונה,
ושבועיים לאחר דליפת החומצה ממפעלי רותם אמפרט לנחל אשלים (כשליש מהיעלים באיזור מתו מאז האסון),
כבר ברור, שאסון באסדות קידוח הגז הטבעי, בצנרת המתוכננת להוביל קונדנסט רעיל ומסוכן במרחקים מגוחכים מגני ילדים ובתי ספר, ובמיכלי אחסון הקונדנסט, הוא לא שאלה של האם, אלא שאלה של מתי.

אנו קבוצה גדולה של אזרחים מודאגים, תושבי הישובים באזורי כרמל-יקנעם-מגידו אשר איכות חיינו, בריאותנו, ביטחוננו ובטיחותנו מאוימים כתוצאה מהחלטות התוכנית הממשלתית תמ"א 37.
התאגדנו יחדיו כדי לשנות את הגזירות הרות הגורל הללו, אשר יביאו לכלייה אמתית של האזור ויהפכו אותו ל'מפרץ חיפה 2' ואותנו לפגועים וחולים במחלות קשות וסרטן.

החלטה מספר  פש/44 של ועדת השרים לענייני פנים, שירותים ושלטון מקומי מיום 27.07.2014 אשר צורפה לפרוטוקול החלטות הממשלה וקבלה  תוקף  של החלטת ממשלה ביום 23.10.2014 ומספרה הוא 2112(פש/44)
הממשלה ה – 33 בנימין נתניהו
נושא ההחלטה
תכנית מתאר ארצית  – תמ"א/37/ח – קבלה וטיפול בגז טבעי – מתגליות בים ועד מערכת  ההולכה הארצית
מחליטים
בתוקף סמכות  הממשלה לפי סעיף 53 לחוק התכנון והבנייה, התשכ"ה-1965, לאשר את תמ"א/37/ח  –  קבלה וטיפול בגז טבעי – מתגליות בים ועד מערכת ההולכה הארצית.

התכנית והחומר הנלווה לה נמצאים באתר המעטפה של מזכירות הממשלה.

יש לפנות שוב ושוב לחברי כנסת, למנהלת התכנון ולממשלה: השר להגנת הסביבה, שר האנרגיה, ושר הבריאות.